Edények porcelánok
-Ha az edény átvette a halszagot, forró ecetes vízzel mosogassuk el.
-Ha a műanyag edény rossz szagú lett, tömény kávézaccos vízzel töltsük fel, és meleg helyen hagyjuk állni egy ideig. Ha kimostuk, törlés nélkül hagyjuk megszáradni.
-Azokat a díszüvegeket, illetve szűk nyakú palackokat, amelyhez nem férünk a tisztítás során, töltsük fel nyers rizzsel és ecettel. Erősen rázzuk össze. Így leszedi a belső falakra tapadt szennyeződést.
-A rozsdamentes acélból készült edényeket meleg vízzel mossuk el, majd citromlével vagy ecettel dörzsöljük be, végezetül alaposan öblítsük el.
-Az edények odaégett alját sózzuk be, és hagyjuk állni. Ezután hirtelen forraljuk fel a vizet, majd öblítsük ki. Sokkal könnyebb lehet tisztítani.
-Bórax és víz keverékével remekül kimoshatjuk az elszíneződött tűzálló sütőedényeket.
-Az üvegedény mosásánál mosószer helyett sütőport használhatunk, az öblítővízbe pedig tegyünk ecetet vagy citromlevet.
-A megfakult porcelánt citromsavba mártott ruhával fényesítsük ki.
-Ha az alumíniumedény a használat során megfeketedett, főzzünk benne friss almahéjat. A külsejét is dörgöljük át az almahéj forró főzetével.
-Porcelán tányérokat citromsavval varázsolhatjuk újjá.
-Só és ecet keverékével jól tisztíthatjuk az üveget és a kristályt.
-A kristályváza újra csillogó lesz, ha ecetet, kávézaccot és vizet összekeverünk, beletöltjük, és állni hagyjuk. Ezután alaposan mossuk ki vízzel.
-A váza belsejében a növények szára miatt képződött lerakódást úgy tüntethetjük el, hogy tealevelet szórunk bele, feltöltjük ecettel, és alaposan összerázzuk.
-Ha zománcedényeink súrolásához csak sót használunk, nem veszítik el fényüket.
-A bográcsot fahamu és olaj keverékének dörzsölésével varázsolhatjuk széppé.
|